Potępiona przez świat
Cierpienie
Notatkę dodano:2015-03-08 00:42:05

Przekonałam się, że przyjaźń to tylko bajka i w rzeczywistości nie istnieje... 
Rodzice nie kochają swoich dzieci.
Miłość powoduje cierpienie, osłabia. Kochanie sprawia, że jest się słabszym.
Tak więc nie powinniśmy kochać. Nie powinniśmy czuć, uczucia nie powinny istnieć. Nie powinniśmy ufać, bo wcześniej czy później i tak skończy się to cierpieniem. 

Ostatnio wszyscy mnie zostawiają, ranią. Osoby, które uważałam za przyjaciół, którym ufałam, które były dla mnie wszystkim okazały się być inne niż się wydawały, przeknałam się, że tak naprawdę ich nie znałam. Nie spodziewałabym się, że mogą mnie tak po prostu zostawić. 

Przez to już nigdy nikomu nie zaufam, będę trzymała każdego na dystans, nikogo nie wpuszczę do swojego świata. 

« Powrót na blog

Skomentuj
Nick(wymagany)
Puentarocks:
Świat jest okrutny, można tylko żyć w iluzji, większej lub mniejszej, i w ten sposób wspólnie próbować dążyć do jakichś ideałów, jednak wszelka iluzja jest zarazem słabością... Chyba nieuniknione jest walczyć, trzymając odpowiedni dystans do wszystkich i wszystkiego.

-------------

vanDark:
Cierpienie zadane Ci przez innych ludzi nie czyni Cię przeklętą, tylko skrzywdzoną. Odczuwasz ból i żal, dlatego negujesz uczucia. Rozumiem Cię, ale wbrew temu co piszesz uczucia i ludzie są nam bardzo potrzebni. Niektórzy ranią, to bolesna lekcja życia. Inni źle okazują uczucia, lub przedkładają Twoją wrażliwość nad przyziemne obowiązki. Wiem, że czasem trudno samemu wyciągnąć rękę, zwłaszcza gdy nie ma się poczucia winy, ale TRZEBA to zrobić choćby po to, aby uświadomić komuś że jesteś w stanie się poświęcić dla kogoś, na kim Ci zależy. Pamiętaj, żaden rodzic nie chce źle dla swojego dziecka (chyba że jest wynaturzonym s....em), tylko czasem w natłoku spraw zapominają o okazywaniu uczuć. Uwierz mi, świat dorosłych to bezwzględna walka o przetrwanie i dla nikogo nie ma taryfy ulgowej. Stąd biorą się frustracje przynoszone do domu, do którego nigdy nie powinny trafić. Nie porzucaj nadziei...jest sztandarem pionierów, pierwotnym ogniem, energią pomagającą przetrwać i...umiera ostatnia...Szukaj sensu i światła. To, co najlepsze dla nas istnieje, musimy jednak odnaleźć to sami. Szukaj w ludziach przyjaciół, dostrzegaj zalety i próbuj zrozumieć wady...ciesz się każdą chwilą, każdym promieniem słońca, porankiem i zachodem, zapachem lasu i śpiewem ptaków...nie idź w stronę, o której piszesz. Im dłużej tam będziesz, tym trudniejszy będzie powrót. Znajdź w sobie siłę, by cieszyć się życiem. Masz jej więcej, niż myślisz. Pozdrawiam vanDark

-------------

NemO:
Święte słowa

-------------

Moi krewniacy

Moje linki

Blog przekleci.pl. Ta strona jest nieoderwalna czescia serwisu www.przekleci.pl 2019